TOP trailer servis
Servis návěsů a přívěsů

Opravujeme a servisujeme návěsy, přívěsy i nástavby jak pro logistické společnosti, zemědělské podniky, tak i pro jednotlivce.

Naše služby

Servisní centrum

Specializujeme se na diagnostiku, opravy, servisní a garanční prohlídky návěsů, přívěsů a nástaveb, zemědělské stroje a obnovu vin kódů. Disponujeme nejmodernějším vybavením pro servisní prohlídky i diagnostiku a odborně vyškoleným personálem nejen s dlouholetou praxí, ale i s pravidelným školením přímo od výrobců.  Naše servisní centrum se nachází v Měníně, jen 10 minut od Brna.  

Věnujeme se i přestavbám vzduchových systémů (některá vozidla mají starší a nejsou už dnes tolik podporovány, z tohoto důvodu provádíme přestavby na systémy novější) a náročným opravám návěsů a přívěsů i kontejnerů po dopravních nehodách (včetně chladírenské a mrazírenské techniky).  

Jakým vybavením disponuje naše servisní centrum?

Kromě diagnostiky brzdných systémů Vám můžeme nabídnout i sladění brzd jízdních souprav.  

FAQ

Wecon, Fliegl, Wielton, Schwarzmüller, Panav, Schmitz Cargobull, Kögel a Krone. Neznamená to však, že ostatní značky odmítáme. Vše je na individuální domluvě se zákazníkem.  

Náhradní díly, moderní diagnostiku návěsů, přívěsů a nástaveb, zemědělské techniky, servis a slanění brzd jízdních souprav, diagnostiku vzduchových systémů (EBS systémů, podvozkových skupin, brzd), přestavby vzduchových systémů, opravy návěsů, přívěsů i kontejnerů po dopravních nehodách (včetně chladírenských a mrazírenských návěsů) a mnoho dalšího.  

EBS (elektronický brzdný systém) zajišťuje u návěsných souprav maximální kontrolu nad bržděním. Díky elektronickému přenosu signálu je odezva brzd velmi rychlá a prodlení minimální. Snížení odporu v brzdové soustavě má pozitivní vliv na mechanické části vozidla. Snižuje se opotřebení brzdového obložení, pneumatik atd. 

V našem servisu zajistíme diagnostiku a opravu vašich EBS systémů tak, aby byl váš nákladní vůz včetně návěsu či přívěsu vždy stabilní a brždění bylo maximálně komfortní. Navíc díky tomu snížíte opotřebení dalších součástí jízdní soupravy a tím i ušetříte nemalé finanční prostředky. 

Ano. Ne však u všech druhů vozidel. V současné době je diagnostika novějších vozidel napojena na speciální cloud, do kterého se jen tak někdo nedostane. Se staršími vozidly si poradíme (podvozkové skupiny, řízení, pérování, vzduchové rozvody…), co se týká motoru a převodovek, velmi záleží na typu vozidla. Kontaktujte nás a zjistíme, zda je v našich silách provést servis na vašem vozidle.   

Záruku určuje výrobce konkrétních náhradních dílů nebo samotného vozidla. Pokud je například nově koupená náprava, je na ni standardní záruka až 6 let. V případě, že se namontuje jako náhradní díl, snižuje se záruka na 6 měsíců. Na brzdový kotouč není záruka téměř žádná, zatímco na ložisko, na kterém je kotouč nasazený, může být až 6 let. V případě elektriky se na celek vztahuje záruka 2 roky, na elektrické náhradní díly pouze rok. Finální slovo má vždy výrobce daných náhradních dílů / vozidla, který po konzultaci s námi určuje délku záruční doby podle provedených úkonů. Záruka za naši odvedenou práci je 6 měsíců. 

Jak k servisnímu centru

Naše servisní centrum najdete na jižní Moravě, v Měníně (exit 11, dálnice D2 u Brna). Nespecializujeme se však pouze na Jihomoravský kraj, naše služby jsou využívány po celé České republice i v zahraničí.  

Autorizovaný servis návěsů a přívěsů

Pro naše klienty zajišťujeme záruční i pozáruční servis. S naším servisním centrem máte jistotu, že jsou použity pouze originální díly od samotných výrobců, jejichž instalace je  v souladu s doporučením výrobce. Zaručujeme se na za kvalitní diagnostiku a předem konzultované rozsahy prací i cen za opravy návěsů, přívěsů i nástaveb. Disponujeme nejmodernějším vybavením pro servisní prohlídky i diagnostiku a odborně vyškoleným personálem nejen s dlouholetou praxí, ale i s pravidelným školením přímo od výrobců. 

V rámci Jihomoravského kraje zajišťujeme asistenční služby na přípojnou techniku. Zajistíme výjezd servisního vozidla k technickému problému, zhodnotíme situaci, v ideálním případě zprovoznění na místě a přesun do dílny.  Každý defekt je individuální, se zákazníky vše konzultujeme a dokumentujeme. Jsme autorizovaným servisem Allianz pojišťovny na přípojnou techniku a servis nákladních aut, zároveň jsme servisním partnerem společnosti Wabco, SAF a BPW. Vyřešíme však i náhradní díly se společnostmi, pro které autorizovaný partnerem prozatím nejsme.  

Naše servisní centrum naleznete v Měníně, jen 10 minut od Brna (dálnice D2, exit 11). Potřebujete více informací? Neváhejte nás kontaktovat.  

Jaké služby v rámci autorizovaného servisu nabízíme? 

FAQ

S naším servisním centrem máte jistotu, že jsou použity pouze originální díly od samotných výrobců, jejichž instalace je v naprostém souladu s doporučením výrobce. Mezi naše hlavní partnery se řadí BPW, Haldex, Knorr-Bremse, SAF Holland, JOST, Wabco, Wecon a Wesob. Neznamená to však, že nemontujeme originální díly ostatních výrobců. Jsme schopni zajistit náhradní díly například od Scmitz, Kröne, Kögel. Vše je na individuální domluvě. 

Ne. Neoriginální díly u nás nenajdete. Pokud si však přivezete vlastní neoriginální díl, na základě vašeho přání vám ho namontujeme. Na vámi poskytnutý náhradní díl však neposkytujeme žádnou záruku. Bude se také lišit hodinová sazba za provedenou práci s ohledem na náročnost montáže neoriginálního náhradního dílu.  

Bloková výjimka se řídí legislativní úpravou EU č. 461-2010 a zjednodušeně znamená, že servis vozidla nemusí být proveden pouze v autorizovaném / značkovém servisu. Využít můžete i nezávislých autoservisů. Na základě tohoto práva však nesmí výrobce odmítnout uznat záruku, pokud byly dodrženy servisní podmínky a použity originální nebo kvalitativně rovnocenné díly. Tyto podmínky v Top Trailer Servis zcela splňujeme. Veškeré servisní úkony zdárně dokumentujeme včetně zápisu do servisní knihy a seznamu opravovaných dílů.  

Schmitz, Kögel, Wielton, Wecon, Wesob, Fliegl, Krone, Schwarzmüller, Panav, Feldbinder, Hüffermann, Goldhofer, Lamberet… 

Naši mechanici jsou zkušení a mají dlouholetou praxi v sektoru užitkových vozidel. Servisujeme vozidla od výrobců Avia, DAF, Daimler, Ford, Iveco, Liaz, Man, Mercedes, Renault, Scania, Tatra, Volvo a dalších. Disponujeme autorizací pro servis přípojné techniky výrobců Kögel, Panav, Svan, Meiller, Wecon, Kempf a Berger. Servisujeme ale i přípojnou techniku od jiných výrobců, například Atlas, Autech-JS, B.Glocar, BG, Bodex, Broshuis, Doll, Faymonville, Feber, Feldbinger, Fliegl, Fruehauf, Glocar, Goldhofer, Grünwald, GTS Poběžovice, Hangler, Hořické strojírny, Hüffermanm, Chereau, Kässbohrer, Kempf, Kröger, Krone, Lag, Lamberet, Langerdorf, LeciTrailer, Legras, Lohr, Magyar, Menci, Menke-Janzen, Meusburger, Nooteboom, Paragan, Reisch, Renders, Schmitz, Schwarzmüller, Spier, Spitzer, Stas, Stokota, Tirsan, TOM, Umikov, Van Hool, Wielton, ZVVZ a dalších. 

Nenašli jste typ, který jste hledali? Neznamená to, že jej neumíme spravit. Kontaktujte nás! 

Záruku určuje výrobce konkrétních náhradních dílů nebo samotného vozidla. Pokud je například nově koupená náprava, je na ni standardní záruka až 6 let. V případě, že se namontuje jako náhradní díl, snižuje se záruka na 6 měsíců. Na brzdový kotouč není záruka téměř žádná, zatímco na ložisko, na kterém je kotouč nasazený, může být až 6 let. V případě elektriky se na celek vztahuje záruka 2 roky, na elektrické náhradní díly pouze rok. Finální slovo má vždy výrobce daných náhradních dílů, který po konzultaci s námi určuje délku záruční doby podle provedených úkonů. Záruka za naši odvedenou práci je 6 měsíců. 

prohlídka nebo oprava

Diagnostika a prohlídky, opravy i náhradné díly. Všechno na jednom místě. Přivezte nám váš návěs, přívěs nebo zemědelské vozidlo a my se vám o ně postaráme.

náhradní díly pro návěsy a přívěsy  

Nabízíme sortiment originálních náhradních dílů pro návěsy, přívěsy, nástavby i zemědělské stroje. Kompletní dodávky náhradních dílů jsou na objednávku. Pro další informace nás neváhejte nás kontaktovat 

S naším servisním centrem máte jistotu, že jsou použity pouze originální díly od samotných výrobců, jejichž instalace je v naprostém souladu s doporučením samotných výrobců. Mezi naše hlavní partnery se řadí BPW, Haldex, Knorr-Bremse, SAF Holland, Wabco, Wecon a Wesob. Spolupracujeme však i s dalšími výrobci (Panav, Kögel, Krone). Vše je na individuální domluvě.  

Ne. Neoriginální díly u nás nenajdete. Pokud si však přivezete vlastní neoriginální díl, na základě vašeho přání vám ho namontujeme. Na vámi poskytnutý náhradní díl však neposkytujeme žádnou záruku.  

Primárně od společností Haldex, Knorr-Bremse a Wabco. Pokud si však zvolíte jiného výrobce, není problém se individuálně domluvit. Kontaktujte nás. 

Nejčastěji od společností BPW, JOST, SAF, Gigant, SMB, Mercedes-Benz, ale od dalších výrobců. Pokud si však zvolíte jiného výrobce, není problém se individuálně domluvit. Kontaktujte nás.  

Tažná zařízení a točny odebíráme nejčastěji od společností JOST, Ringfeder, Rockinger a V. Orlandi. Pokud si však zvolíte jiného výrobce, není problém se individuálně domluvit. Kontaktujte nás

Partneři pro návěsy a přívěsy